lamiachannel.gr
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΕΛΛΑΔΑΛΑΜΙΑΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ

Η Λαμία διέκοψε το σερί του Παναθηναϊκού, 2-2 στη Λεωφόρο

Κοινοποίηση

Η Λαμία –παίζοντας με δέκα παίκτες απ’ το 39ο λεπτό μετά την απευθείας αποβολή του Μαρτίνεθ- έκανε τη μεγάλη έκπληξη, αποσπώντας ισοπαλία 2-2 απ’ τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής κι διέκοψε το σερί νικών των «πράσινων», στερώντας τους την ευκαιρία να ανέβουν μόνοι πρώτοι στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι «πράσινοι» έχασαν δύο πολύτιμους βαθμούς στη μάχη για τον τίτλο, έχοντας δύο δοκάρια με τον Σπόραρ (8’) και με τον Κώτσιρα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Η Λαμία πήρε προβάδισμα με τον Καρλίτος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός «γύρισε» το σκορ με τα γκολ των Μπερνάρ (45’+3’) και Γερεμέγεφ, όμως η ομάδα της Φθιώτιδας πήρε το βαθμό της ισοπαλίας χάρις σε ένα γκολ του Τσιλούλη στο 68’.

ΠΗΓΗ: ERT

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

«Το μεγάλο μας Τσίρκο» του Ιάκωβου Καμπανέλλη Σάββατο 3 & Κυριακή 4 Φεβρουαρίου από την Ερασιτεχνική Σκηνή του ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. ΡΟΥΜΕΛΗΣ

Netflix : Ήρθαν οι αυξημένοι λογαριασμοί της πλατφόρμας.

Φερεντσβάρος – Ολυμπιακός: Το κανάλι και η ώρα του τελικού πρόκρισης των Πειραιωτών στους «16» του Conference League